Dziś rozpoczął się 3-dniowy maraton egzaminacyjny. Drodzy gimnazjaliści, trzymamy za Was kciuki! . Wszyscy uczniowie którzy dziś przystąpili do egzaminu otrzymali  długopisy z napisem "Gmina Milicz życzy powodzenia!

Kopia PLAKATukwiecony

Dziś (21.04) gimnazjaliści rozpoczynają 3-dniowy maraton egzaminacyjny. W związku z tym kierownik wydz. oświaty, promocji i spraw społecz. Dariusz Duszyński przekazał w imieniu nieobecnego burmistrza Piotra Lecha dyrektorom gminnych gimnazjów długopisy z napisem "Gmina Milicz życzy powodzenia!", które przed egzaminem otrzymają wszyscy zdający. Do tej pory długopisy otrzymywali tylko maturzyści, gdy starostą był obecny burmistrz. W przyszłym roku długopisy przed końcowym sprawdzianem dostaną również uczniowie klas szóstych.

Burmistrz Piotr Lech wraz z prezes Fundacji Faveo Magdą Mazik-Gorzelańczyk wyjechał do Hanoweru (Niemcy) na zaproszenie rządowo-związkowej organizacji QFC, by omówić zasady współpracy z gminą Milicz. Dotąd QFC współpracowało z powiatem milickim, gdy starostą był obecny burmistrz. Wspólnie realizowano wiele projektów aktywizacji zawodowej, m.in. MIRIAM czy VIKTORIA, dzięki którym młodzież niemiecka odbywała praktyki zawodowe u nas, a milicka w Niemczech.

Już w maju rozpoczęte zostanie ukwiecanie centrum Milicza przez profesjonalną firmę. Milickie kwiaty już rosną.

Z inicjatywy burmistrza Piotra Lecha oraz Instytutu Zarządzania i Samorządności 20.04.2015 r. w Urzędzie Miejskim mialo miejsce otwarte spotkanie, podczas którego omówione zostały możliwości pozyskiwaania funduszy unijnych w ramach nowych programów operacyjnych na lata 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyły przedstawiciele samorządów, ich jednostek i stowarzyszeń, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych.

Gmina Milicz poszukuje osób chętnych do podjęcia pracy na boisku ORLIK 2012 we Wziąchowie Wielkim w okresie od 1 maja do 30 listopada 2015 r. jako animatora sportu. Kandydat musi posiadać kwalifikacje nauczyciela wychowania fizycznego albo trenera lub instruktora sportu. Mile widziany kurs I pomocy. Zadania animatora określa regulamin naboru i uczestnictwa w projekcie "Animator - Moje boisko ORLIK".

ACM Dolar 2015Zapraszamy wszystkich miłośników oraz fascynatów amerykańskiej motoryzacji do Milicza, gdzie w dniach 26- 28 czerwca odbędzie się już po raz trzeci Międzynarodowy Zlot Samochodów Amerykańskich - AMERICAN CARS MANIA. Na imprezie pojawią się zarówno klasyczne jak i nowoczesne maszyny. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku będzie jeszcze więcej zabawy i jeszcze więcej samochodów do podziwiania. Z roku na rok impreza staje się coraz bardziej rozpoznawalna i przyciąga uczestników z coraz dalszych zakątków świata. Szacuje się, że w tym roku pojawi się około 400-500 wyjątkowych pojazdów. Na wszystkich odwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji- m.in. Festiwal Muzyki Amerykańskiej, Międzynarodowy Konkurs Pin-Up Girl, wyjątkowa parada pojazdów amerykańskich przebiegająca przez najbardziej urokliwe zakątki Doliny Baryczy, giełda samochodów amerykańskich, wesołe miasteczko, pokaz futbolu amerykańskiego, pokaz oraz warsztaty taneczne profesjonalnych cheerleaderek i wiele innych. Imprezę poprowadzi Joanna Zientarska, a gościem honorowym będzie Włodzimierz Zientarski. Zapraszamy na stronę internetową www.americancarsmania.pl oraz na fan page Facebook:American Cars Mania

bip

RPO

poradnik interesanta

docsign2

 edukacja barycz pl

 aktywni barycz1

ore milicz

kolej na rower

google street view logo

 e mapa gmina milicz1

 logo fala

karta duzej rodziny

tvpm logo moje

czystymilicz

Logo KOM poziom

emapa

 

Gmina Milicz - 2014-2015