Burmistrz Piotr Lech 2 września zadeklarował przystąpienie gminy Milicz do unijnego programu tworzenia w gimnazjach Minicentrów Nauki, w ramach którego przewidziane są 4 nowocześnie wyposażone sale lekcyjne w każdej szkole do nauki przedmiotów ścisłych m.in. w oparciu o technologię informatyczną. Minicentra powstaną w gimnazjach w Miliczu, Sułowie i we Wróblińcu. Wkład własny gminy ma wynieść 15% zadania, które wyceniono na pół mln zł na szkołę.

Tygodnik „Głos Milicza” 26 sierpnia br. poinformował w tekście „Cztery przedszkola za złotówkę w Miliczu”, że w „Świecie Malucha”, „Przedszkolu Parafialnym” i  „Małych Odkrywcach” niepobierane będą opłaty (za wszystko zapłaci gmina Milicz), ponieważ przedszkola te przechodzą na system złotówkowy. Swoją informację pracownica „Głosu” oparła jedynie na informacjach przekazanych przez kierownictwo ww. przedszkoli. Rzetelność i obiektywność dziennikarska oraz zwykła przyzwoitość nakazuje, by wysłuchać i drugiej strony, w tym wypadku gminy, a także zapoznać się z prawem dotyczącym tematu. Przez takie nieprofesjonalne działanie tysiące czytelników zostały wprowadzone w błąd, ponieważ nigdy z moich ust nie padła deklaracja, że zasady złotówkowe obejmą wszystkich przedszkolaków.
Poinformowałem gazetę o błędzie, wyjaśniłem wszystko dokładnie, odpowiedziałem na wiele szczegółowych pytań. Jakież było moje zdziwienie, gdy przeczytałem kolejny tekst w „Głosie” z 2 września br. o przedszkolach. Nie znalazłem w nim słowa „przepraszam” (i nawet nie o mnie chodzi, ale o czytelników i potencjalnych klientów ww. przedszkoli); ani słowa o nierzetelności dziennikarskiej, tylko kolejne wypowiedzi dyrektorek typu „że one myślały. A wystarczyło przeczytać znowelizowaną część przedszkolną ustawy o systemie oświaty, w której jasno zapisano, że tzw. przedszkole złotówkowe gmina organizuje w przedszkolu niepublicznym dla dzieci, wobec których ma obowiązek wychowania przedszkolnego (4-, 5- i 6-latki z odroczeniem szkoły), a którym nie jest w stanie zapewnić opieki w przedszkolu publicznym. Tyle i aż tyle.

D.Duszyński

Po raz pierwszy w 15-letniej historii św. karpia jest ono organizowane wspólnie przez gminę Milicz i tutejszy powiat. Samorządy podzieliły się kosztami stałymi, czyli m.in. za ochronę, scenę, nagłośnienie, ogrodzenie, toi-toi-e czy prowadzenie imprezy. Za sobotę odpowiada powiat, ale koncert Eneja sfinansuje gmina, natomiast niedziela należy do gminy, ale za koncert Kamila Bednarka zapłaci powiat (w chwili kontraktowania zespołów pod koniec zeszłego roku nie wiadomo jeszcze było, że Miliczowi przypadnie organizacja Dożynek Wojewódzkich). W sobotę św. karpia otworzą wspólnie Starosta Milicki i Burmistrz Gminy Milicz, podobnie będzie przy zamknięciu tej niecodziennej imprezy. Gmina Milicz i powiat milicki serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy! Zgoda buduje!

plakat A1 DK 2015 dozynki Kopia

Burmistrz Piotr Lech serdecznie zaprasza na piłkarskie święto, jakiego w Miliczu jeszcze nie było. Przewidziano wiele konkursów i nagród, w tym koszulkę reprezentacji Polski, która w dniu naszego święta zmierzy się z Niemcami. Ten mecz będzie można zobaczyć w Milickiej Strefie Kibica usytuowanej na milickim Rynku. Zapraszamy!

gotkoszulka

Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech 1 września 2015 r. wręczył uroczyście pierwsze decyzje przyznające Milicki Becik (w ramach Gminnego Programu „Milicka Duża Rodzina”). Od 1 czerwca zostały złożone 4 wnioski o przyznanie Milickiego Becika. Dodatkowe 1000 zł należy się za urodzenie trzeciego i kolejnego dziecka w rodzinie. Świadczenie to nie jest uzależnione od dochodu rodziny i należy się rodzinom zamieszkującym teren gminy Milicz oraz posiadającym Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny.

Burmistrz Piotr Lech zaprasza na koncert "M jak Mozart" do milickiego KOM-u, który odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, współorganizowanego m.in. przez gminę Milicz. W poprzednich latach współorganizatorem tej wyjątkowej imprezy kulturalnej Dolnego Śląska był powiat milicki, na którego czele stał starosta Piotr Lech. W październiku w ramach festiwalu odbędzie się w Miliczu jeszcze jeden koncert, zaplanowano go w kościele pw. św. Michała Archanioła.

festywal

wwwbarycz

O północy 1 września rozpoczęło się głosowanie na RZEKĘ ROKU w konkursie Klubu Gaja! Zgłosiliśmy do konkursu naszą piękną rzekę BARYCZ - urocza kandydatka przeszła eliminacje i znalazła się w gronie 11 finalistek! Barycz jest JEDYNKĄ na liście. GŁOSUJMY!!!

bip

Plany gospodarki Niskoemisyjnej

but dozynki wojewodzkie

kwiaty milicz konkurs

RPO

poradnik interesanta

docsign2

 edukacja barycz pl

 aktywni barycz1

ore milicz

kolej na rower

google street view logo

 e mapa gmina milicz1

 logo fala

karta duzej rodziny

tvpm logo moje

czystymilicz

Logo KOM poziom

emapa

LOGO Radlin

 

Gmina Milicz - 2014-2015